Aktualitātes

Aptauja par šķēršļiem sekmīgai dalībai ES Ietvara programmas konkursos

Eiropas Savienības (ES) finansētā projekta FIT-4-NMP ietvaros tiek veikta aptauja, lai noskaidrotu, kas traucē jaunpienācējiem sekmīgi startēt Ietvara programmas projektu konkursos.

Aptaujas mērķis ir izprast galvenos un, iespējams, sarežģītos iemeslus, kādēļ jaunpienācēji nepiedalās NMP (nanozinātnes, nanotehnoloģijas, materiāli un jaunas ražošanas tehnoloģijas projektos) projektos. Balstoties uz aptaujas rezultātiem tiks izstrādātas rekomendācijas pasākumiem, lai palielinātu dalībnieku skaitu no maz pārstāvētiem reģioniem Horizon Europe NMP projektos. Tie tiks prezentēti Eiropas Komisijai un vietējiem speciālistiem, kas ir atbildīgi par nacionālo pētniecības un inovācijas politiku.

Aicinām arī jūs piedalīties aptaujā, paužot savu viedokli, tādejādi pozitīvi ietekmējot veicinošo pasākumu un projektu konkursu noteikumu izstrādi. Aptaujas aizpildīšana aizņems apmēram 15-20 minūtes. Atbildes varat sniegt anonīmi vai, ja vēlaties saņemt aptaujas ziņojuma kopiju, vai arī saņemt ziņas par FIT-4-NMP atbalsta pasākumiem (inovāciju darbnīcas, tehnoloģiju pārneses apmācības, ceļojumu dotācijas dalībai pasākumos, tīklošanās iespējas u.tml.), aptaujas noslēgumā norādiet savu kontaktinformāciju.

Piekļuvi tiešsaistes aptaujai un vairāk ziņas par FIT-4-NMP projektu varat atrast mājaslapā: https://www.fit-4-nmp.eu/.

Juris Balodis, Latvijas Tehnoloģiskais centrs, e-pasts: juris.balodis@techcenter.lv, mob.t. 29451344