Aktualitātes

Eiropas Komisija (EK) meklē uzņēmumus e-Tulkošanas pakalpojuma testēšanai

Eiropas Komisija (EK) plāno 2020.gada sākumā piedāvāt tās izveidoto mašīntulkošanas rīku (eTranslation) par brīvu visiem uzņēmumiem ES teritorijā. Tas palīdzētu pārvarēt valodas barjeru ES vienotajā tirgū, tādejādi arī atvieglojot savstarpējos kontaktus uzņēmēju starpā.

Pirms tam EK vēlas notestēt šo rīku pašu uzņēmumu vidē. Līdz šim to izmantoja Eiropas institūcijas un dalībvalstu valsts iestādes. Tas pieejams visās 24 ES oficiālajās valodās, kā arī islandiešu un norvēģu valodā.

Līdz ar to EK aicina pieteikties jebkuras nozares un lieluma uzņēmumus, kuri 2 mēnešu garumā vēlētos izmantot un testēt šo mašīntulkošanas rīku savā ikdienas darbā, pēc tam sniedzot savu atgriezenisko saiti.

LIAA Eiropas Biznesa atbalsta tīkls (EEN) aicina pieteikties interesentus līdz 31.oktobrim, nosūtot uz e-pastu info@een.lv uzņēmuma nosaukumu, e-pasta adresi un pārstāvēto nozari. Papildus informācija pa tālr. 67039430.

Informācija par e-Tulkošanas pakalpojumu un aktivitātēm ir pieejama šeit – https://ec.europa.eu/cefdigital/wiki/display/CEFDIGITAL/eTranslation