Aktualitātes

Inovatīvs Latvijas uzņēmums saņem vairāk nekā 2 miljonu EUR atbalstu no Eiropas Komisijas

Eiropas Komisija ar Eiropas Inovācijas padomes (EIP) pilotshēmas “Accelerator” starpniecību 36 Eiropas uzņēmumiem piešķīrusi gandrīz 166 miljonus EUR koronavīrusa Covid-19 pandēmijas apkarošanai. EK spēcīgā 4000 projektu konkurencē piešķīrusi grantu 2 253 125 EUR apmērā Latvijas uzņēmumam “LightSpace Technologies”, atbalstot tā biznesa plānu attīstīt tirgū gatavas AR brilles un sākt to ražošanu jau 2021.gadā. SIA “LightSpace Technologies” ir vienīgais uzņēmums no Austrumeiropas, kas iekļuvis 36 labāko Eiropas inovatīvo projektu vidū, saņemot finansējumu.

“LightSpace Technologies” atzinību guvis ar projektu par augstas kvalitātes nākamās paaudzes 3D optiskajām brillēm mediķiem. Briļļu darbības mērķis ir radīt nākotnes 3D attēlu displeju tehnoloģijas, kas vizualizē telpiskus 3D attēlus un nodrošina dabisku akomodāciju lietotāja acīm. Tādējādi brilles var tikt profesionāli lietotas ilgstošus laika periodus. Brilles būs izmantojamas gan profilaktiskām apskatēm un procedūrām, gan izglītības un pētniecības nolūkiem.

Patreiz uzņēmums “LightSpace Technologies” atrodas līguma slēgšanas fāzē ar Eiropas Komisijas Mazo un vidējo uzņēmumu izpildaģentūru (EASME). Papildus grantam EASME uzņēmumam apmaksā trenera jeb kouča 12 darba dienu pakalpojumus. Trenera uzdevums ir palīdzēt uzņēmumam sekmīgāk attīstīties. Savukārt Latvijas Tehnoloģiskā centra (LTC), kā EEN tīkla partnera, pienākums ir sniegt palīdzību uzņēmumam atrast vispiemērotāko treneri.

Šajā sakarā LTC projektu vadītāji Juris Balodis, kas šim projektam ir “galvenā konta pārvaldnieks” (angliski – Key Account Manager jeb KAM), un Jānis Stabulnieks apmeklēja uzņēmumu, noskaidrojot tā galvenās vajadzības.

“LightSpace Technologies” visu savu produkciju eksportē, un kā vienu no galvenajām problēmām uzņēmuma izpilddirektors Ilmārs Osmanis minēja Latvijas, un līdz ar to arī uzņēmuma atpazīstamības trūkumu ārzemēs: “Potenciālajiem klientiem nav ticības, ka kāds no tik mazpazīstamas valsts var piedāvāt tik augsti tehnoloģisku un kvalitatīvu produktu.” Cerams, ka šis projekts situāciju mainīs.

Turpmākie soļi ir piemērotākā trenera izvēle, līguma noslēgšana ar Eiropas Komisiju, un projekta īstenošana. Novēlēsim LightSpace Technologies sekmīgu projekta realizāciju un strauju attīstību!

Vairāk par uzņēmumu šeit!