Pasākumi

Daudznozaru uzņēmumu tirdzniecības misija Lietuvā (Viļņā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu (EEN) organizē daudznozaru tirdzniecības misiju Lietuvā, kas norisināsies 2016. gada 28.-29. aprīlī Viļņā.

Aicinām pieteikties modes un interjera dizaina preču un aksesuāru, bērnu preču un apģērbu, kosmētikas un pārtikas ražotājus un citus uzņēmējus, kuri vēlās atrast partnerus Lietuvā.

Dalība tirdzniecības misijā ir lieliska iespēja sekmēt tirgū jau esošo Latvijas produktu atpazīstamību, pavērt plašākus ceļus jaunajiem ražotājiem, kā arī iepazīstināt mūsu kaimiņvalsts Lietuvas iedzīvotājus ar Latvijas ražotājiem un viņu produkciju.

Kādus pasākumus uzņēmējiem piedāvā LIAA?

Tirdzniecības misijas ietvaros Viļņā notiks virkne pasākumu, kuros ikvienam ražotājam būs iespēja pierādīt, cik mūsdienīgs un kvalitatīvs ir Latvijas ražotāju piedāvājums. Tirdzniecības misijas laikā aicinām apmeklēt tirdzniecības vietas, tādējādi novērtējot konkurences un cenu līmeni, piedalīties svinīgā atklāšanas pasākumā un Nameja Balvas pasniegšanas ceremonijā, kā arī piedalīties kontaktbiržā sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu (EEN) Viļņā, kurā piedalīties tiks aicināti Lietuvas veikalu, dizaina salonu, izplatītāju pārstāvji, kā arī citu nozaru pārstāvji.

Programmā paredzēti šādi pasākumi:

  • Latvijas ražotāju produkcijas interaktīvas prezentācijas un degustācijas svinīgā pasākuma ietvaros, kā arī Nameja Balvas ikgadēja pasniegšana labākajiem Latvijas uzņēmumiem Lietuvā un Latvijas uzņēmēju partneriem Lietuvā, sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības palātu Lietuvā (LTPL) – pieņemšana notiek 28. aprīlī
  • Uzņēmēju kontkatbirža sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu (EEN) Viļņā, notiek 29. aprīlī
  • Latvijas mūziķu koncerti Viļņā, 2.-4. maijā
  • Latvijas ēdienkartes piedāvājums Viļņas restorānos ar iespēju iepazīstināt Viļņas iedzīvotājus un viesus ar Latvijas virtuvi un Latvijā saražoto produkciju, nedēļas garumā no 28. aprīļa līdz 4. maijam
  • Mārketinga pasākumi Lietuvas medijos, intervijas ar Latvijas ražotājiem, produkcijas prezentācijas, konkursu organizēšana un cita veida mārketinga pasākumi

Ar kādām izmaksām jārēķinās tirdzniecības misijas dalībniekiem?

Dalība kontaktbiržā ir bezmaksas. Uzņēmumiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda) izmaksu segšanu, ka arī ar viesnīcas rezervēšanu.

Dalībnieki varēs pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos vizītes ietvaros, pēc dalības vizītē iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

Atbalstam dalībai tirdzniecības misijā var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu. De minimis atbalsts tirdzniecības misijas dalībniekiem tiks piešķirts, pamatojoties uz Iesniegumu par atbalsta saņemšanu, kārtību tā piešķiršanai (tiek izstrādāts) un noslēgto  Atbalsta līgumu starp LIAA un vizītes dalībnieku (tiek izstrādāts). De minimis atbalsta apjoms būs zināms pēc dalībnieku apstiprināšanas un vizītes organizatorisko izdevumu precizēšanas. Aizpildāmie dokumenti pieejami šeit.

Saņemot atbalstu, uzņēmumiem nedrīkst būt VID nodokļu parādi.

Piesakies līdz 30. martam šeit!

Kontaktinformācija:
Jadviga Neimane, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 29128382
Fakss: +371 67039401
E-pasts: jadviga.neimane@liaa.gov.lv

Jeļena Markūne, LIAA pārstāvniecības Lietuvā vadītāja

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecība Lietuvā
Tālrunis: +370 52131140
Mobilais t.: +370 65233237, +371 22012778
E-pasts: jelena.markune@liaa.gov.lv