Eiropas Savienība sper nozīmīgu soli ceļā uz vienkāršāku darbinieku norīkošanas procesu.
Eiropas Parlaments un ES Padome ir panākuši provizorisku vienošanos par vienotu digitālo deklarēšanas sistēmu norīkotajiem darbiniekiem. Jaunā sistēma būtiski samazinās administratīvo slogu uzņēmumiem un atvieglos valstu iestāžu darbu, vienlaikus nodrošinot efektīvāku uzraudzību un darbinieku tiesību aizsardzību.
💡 Ko tas nozīmē uzņēmumiem?
✔️ Vienota elektroniska norīkojuma deklarācija visā ES.
✔️ Mazāk administratīvo procedūru un dokumentu.
✔️ Ātrāka un ērtāka pārrobežu pakalpojumu sniegšana.
✔️ Vienkāršāka saziņa ar kompetentajām iestādēm.
Saskaņā ar Eiropas Komisijas sniegto informāciju:
📌 deklarāciju aizpildīšanai nepieciešamais laiks var samazināties par 73%;
📌 administratīvās izmaksas uzņēmumiem – par 58%;
📌 ja sistēmu ieviesīs visas 27 ES dalībvalstis, administratīvais slogs varētu samazināties pat par 81%.
Šī iniciatīva ir viens no pirmajiem soļiem "One Europe, One Market" ceļa kartē, kuras mērķis ir veidot efektīvāku, digitālāku un konkurētspējīgāku Eiropas vienoto tirgu.
Uzņēmumiem, kas regulāri norīko darbiniekus darbam citās ES dalībvalstīs, ir vērts sekot līdzi turpmākajai regulas virzībai un gatavoties gaidāmajām izmaiņām.
Papildus informācija šeit.