Tehnoloģiju sadarbība

Tehnoloģiju sadarbības piedāvājumu apkopojums (14.07.2022.)

Eiropas Biznesa atbalsta tīkls ir apkopojis jaunākos tehnoloģiju sadarbības piedāvājumus. Ja ir interese par kādu no profiliem, saziņai aicinām rakstīt uz een@techcenter.lv.

Spānijas universitātes pētnieku grupa, kas specializējas lauksaimniecības automatizācijā, ir izstrādājusi metodi, sistēmu un robotu, kas ļauj pilnībā autonomi pārvietoties pa augu vai koku rindām, piemēram, vīna dārziem. Robota darbība ir balstīta uz iebūvētu sensoru komplektu, kas definē un pārvietojas pa divdimensiju režģi, padarot robotu spējīgu darboties bez cilvēka mijiedarbības, izvairoties no šķēršļiem un sadursmēm, nepaļaujoties uz GPS vadību.
Pētnieku grupa piedāvā noslēgt licences un tehniskās sadarbības līgumus.

Slovēnijas pētniecības institūts ir izstrādājis inovatīvu metodi retzemju elementu atdalīšanai no magnētu lūžņiem. Metode ir rentabla, energoefektīva un videi draudzīga.
Meklētie partneri ir uzņēmumi, kas pārstrādā magnētus, kā arī retzemju oksīdu un sakausējumu ražotājus, lai noslēgtu tehniskās sadarbības līgumus un licences līgumus, kā arī palielinātu apjomu un izmantotu tehnoloģiju savā ražošanā.

Spānijas jaunuzņēmums ir izstrādājis procedūru pārstrādātu plastmasas materiālu attīrīšanai, uzlabojot to kvalitāti, lai tos varētu izmantot augstas pievienotās vērtības lietojumos. Tehnoloģijas inovatīvākais aspekts ir fakts, ka attīrīšanas posms tiek veikts ar ekstrakciju, izmantojot ūdenī šķīstošu ekstrakcijas līdzekli un skalošanu.
Jaunuzņēmums meklē uzņēmumus, kas ir ieinteresēti šīs tehnoloģijas komerciālā izmantošanā, noslēdzot licences līgumus un/vai līgumus ar tehnisko palīdzību.

Inovatīvu ierīci gremošanas trakta augšējo daļu apskatei ir izstrādājusi izgudrotāju komanda no vienas no Slovākijas universitātēm. Jaunās ierīces priekšrocība ir endoskops kā norijama kapsula, kam ir modificēta nošķelta konusa forma ar dobumu, kurā endoskopiski tiek ievietots modulis, ļaujot vieglāk izņemt endoskopu no kuņģa-zarnu trakta.
Pētnieki vēlas noslēgt licences līgumus.

Ukrainas universitāte piedāvā testēšanas metodi joda daudzuma noteikšanai mājsaimniecību lietošanai paredzētā jodētā ūdenī, pamatojoties uz sorbentu poliuretāna putām, lai kontrolētu joda uzņemšanu cilvēka organismā. Piedāvātā metode ir vienkārša, uzticama un ļoti jutīga, kas nodrošina tās izmantošanu gan analītiskajās laboratorijās, gan ārpus tām, kā arī nodrošina efektīvu ūdens skrīningu pēc joda satura.
Piedāvātais sadarbības veids: noslēgt komerclīgumu ar tehnisko palīdzību.