Tehnoloģiju sadarbība

Tehnoloģiju sadarbības piedāvājumu apkopojums (18.08.2022.)

Eiropas Biznesa atbalsta tīkls ir apkopojis jaunākos tehnoloģiju sadarbības piedāvājumus. Ja ir interese par kādu no profiliem, saziņai aicinām rakstīt uz een@techcenter.lv, norādot POD referenci.

Slovēnijas pētnieciskais institūts un universitāte ir izstrādājuši inovatīvu elastīgu plastmasas materiālu plēvju un foliju izgatavošanai ar antioksidantiem un pretmikrobu aizsardzības īpašībām. Jauno materiālu var izmantot pārtikas rūpniecībā, kā arī kur pārtika ir jāuzglabā ilgāku laiku, izmantojot pagaidu risinājumus.
Tiek meklēti foliju un plēvju ražotāji, lai noslēgtu licences līgumus.
POD reference: TOSI20220621004

Austrijas MVU ar pieredzi materiālu zinātnē (klasificēšana un pārstrāde) un mehatronikā ir izstrādājis mobilu, automatizētu procesu, lai savāktu, šķirotu, samazinātu tilpumu, atkārtoti izmantotu, pārstrādātu un atjaunotu stikla šķiedras un oglekļa šķiedras saturošus materiālus. Šis risinājums ļauj tos neapglabāt kā bīstamos atkritumus, bet atgūt vērtīgos materiālus.
Tiek meklēti partneri, lai noslēgtu komerclīgumus ar tehnisko palīdzību, kopuzņēmuma līgumus vai licences līgumus.
POD reference: TOAT20220621006

Ukrainas universitāte piedāvā vadības sistēmu, kas nodrošina torņa celtņu izmantošanas atbilstību mūsdienu drošības, enerģijas patēriņa un ergonomikas standartiem. Torņa celtņa motoru jauda tiek samazināta un vadība optimizēta, ņemot vērā nelineāros mehānismu ātruma maiņas likumus kustības pārejas posmos. Universitāte meklē sadarbību ar torņa celtņu īpašniekiem, kā arī celšanas iekārtu ražotājiem, noslēdzot komerclīgumus ar tehnisko palīdzību.
POD reference: TOUA20220629007

Novatorisks Somijas uzņēmums ir izstrādājis bioloģisku pārklājumu, barjerplēvi, granulas un atjaunojamus 3D drukas materiālus, kā arī piedāvā izstrādāt pēc pasūtījuma izgatavotus biomateriālus, lai apmierinātu klientu vajadzības. Materiāls ir atjaunojams polimērs, kas izstrādāts un ražots Somijā. Tas ir ideāli piemērots fosilo materiālu aizstāšanai daudzfunkcionālai kvēldiega un granulu 3D drukāšanai.
Uzņēmums vēlas noslēgt komerclīgumus ar tehnisko palīdzību.
POD reference: TOFI20220530018

Austrijas MVU piedāvā jaunus plazmas pārklājuma procesus, kas nodrošina jaunas pārklājumu un substrātu (pat papīra, plastmasas, koka utt.) un sarežģītas substrāta formas kombinācijas. Ir iespējama viegla un ātra jaunu pārklājumu (biocīdo, pretkorozijas, triboloģisko u.c.) izstrāde/ražošana. Ieslēdz / izslēdz risinājumi ietaupa 60% no ekspluatācijas izmaksām.
Tiek meklēti industriālie partneri, pētniecības un attīstības institūcijas, pētniecības institūti, lai noslēgtu komerciālus līgumus, līgumus ar tehnisko palīdzību, licences vai pētnieciskās sadarbības līgumus.
POD reference: TOAT20220523016