Tehnoloģiju sadarbība

Tehnoloģiju sadarbības piedāvājumu apkopojums (28.04.2022.)

Eiropas Biznesa atbalsta tīkls ir apkopojis jaunākos tehnoloģiju sadarbības piedāvājumus. Ja ir interese par kādu no profiliem, saziņai aicinām rakstīt uz een@techcenter.lv.

Itālijas uzņēmums ir izstrādājis un patentējis sadzīves elektroierīci, kas automātiski spēj pagatavot vienu vai vairākas makaronu porcijas. Izgudrojuma galvenā priekšrocība ir makaronu porcijas iegūšana bez nepieciešamības veikt katru makaronu pagatavošanas posmu sākot no ūdens ieliešanas katliņā, maisīšanas utt..
Itālijas uzņēmums meklē starptautiskus partnerus, lai noslēgtu licences līgumus.

Vācijas pētniecības institūts ir izstrādājis mērīšanas ierīci mazāko plūsmas ātrumu (<0,1 ml/min) kalibrēšanai. Tiek izveidota virzuļu sistēma tilpuma plūsmas noteikšanai, kur virs vertikāli kustīgā virzuļa blīvējuma var ievadīt šķidrumu ar zemu tvaika spiedienu. Šī jaunā gāzes plūsmas mērītāju kalibrēšanas metode samazina kalibrēšanas nenoteiktību.
Pētniecības institūts meklē licenciātus.

Vācijas MVU ir izstrādājuši uz AI (mākslīgo intelektu) balstītu sistēmu, kas nepārtraukti uzrauga dzeramo ūdeni un brīdina klientu, tiklīdz mainās ūdens kvalitāte. Līdz ar to iespējams novērst nepieciešamību veikt ārkārtas pasākumus vai samazināt ūdens noslēgšanas izmaksas. Uzņēmums meklē slimnīcu operatorus, pansionātus, sporta/atpūtas centrus, ūdensapgādes uzņēmumus vai apsaimniekošanas uzņēmumus, lai ieviestu sistēmu.
Vēlamais sadarbības veids – noslēgt komerclīgumus ar tehnisko palīdzību vai licences līgumus.

Polijas zinātnieki piedāvā licencēšanai plastmasas granulu un atjaunojamo pārklājumu ražošanas tehnoloģiju. Granulas un pārklājumus var izmantot pretvīrusu un antibakteriālu aizsargplēvju ražošanai. Pēc tam plēves var uzlikt uz ikdienas priekšmetiem vai izvietot sabiedriskās vietās, lai samazinātu patogēnu izplatīšanās risku.
Pētniecības institūts meklē licenciātus.

Vācijas pētniecības institūts ir izstrādājis koncepciju nākotnes sakaru sistēmu raidīšanas un uztveršanas antenu izlīdzināšanai mm viļņu un terahercu frekvenču diapazonā. Koncepcijas pamatā ir divu ortogonāli novietotu radiobāku kombinācijas miniaturizācija no zemes radionavigācijas.
Jaunajai pamattehnoloģijai tiek meklēts sadarbības partneris pētniecībai un attīstībai.