Aktualitātes

Vebinārs 13. aprīlī komersantiem par atbalstu uzņēmējdarbības digitalizācijai

Aicinām komersantus pieteikties dalībai tiešsaistes vebinārā š.g. 13. aprīlī par nule atvērtajām pirmajām trim Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajām Atveseļošanas fonda atbalsta programmām uzņēmējdarbības digitalizācijai. Uzņēmumu digitālās transformācijas sekmēšanai EM kopumā ieviesīs piecas jaunas Atveseļošanas fonda atbalsta programmas. Līdz ar to periodā līdz 2026. gada 30. jūnijam kopumā plānots sniegt atbalstu vismaz 7000 komersantiem, uzņēmējdarbības digitālajā transformācijā, kā arī digitālo pakalpojumu un nepieciešamo spēju un prasmju attīstībā kopumā ieguldot 139,4 miljonus EUR Atveseļošanas fonda investīcijas.  

Vebinārā detalizēti informēsim komersantus par atbalsta saņemšanas nosacījumiem visās trijās atbalsta programmās. Pasākumā piedalīsies runātāji no Ekonomikas ministrijas, ALTUM, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), Latvijas Digitālā akseleratora, Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera.

Vebinārs notiks tiešsaistē š.g. 13. aprīlī pl.10.00 – 12.00 MS TEAMS platformā (bez tiešraides sociālos medijos). Komersantus aicinām reģistrēties dalībai vebinārā, aizpildot tiešsaistes anketu: bit.ly/3IZ7O1z. Vebināra dienas kārtība publicēta LIAA Facebook kontā: https://www.facebook.com/events/3263997120578944.

Kā zināms, š.g. 22. februārī tika akvērtas trīs atbalsta programmas digitalizācijas veicināšanai uzņēmējdarbībā. Atbalsta programmas “Atbalsts Digitālo inovāciju centru un reģionālo kontaktpunktu izveidei” kopējais finansējums ir 10 miljoni EUR, kuras ietvaros Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris un Latvijas Digitālais akselerators  darbosies kā vienas pieturas aģentūras, kas padziļināti izvērtēs komersantus, sniedzot tehnisko ekspertīzi, apmācības, prasmju pilnveidi, lai tiktu īstenota digitālā transformācija. Papildu informācija pieejama EDIC mājaslapās: https://www.digitallatvia.lv/ un www.dih.lv.

LIAA īstenotās atbalsta programmas “Atbalsts procesu digitalizācijai komercdarbībā” kopējais finansējums ir 40,14 miljoni EUR, kuras ietvaros komersantiem būs pieejams atbalsts jaunu programmatūru un iekārtu ieviešanai uzņēmumos, nodrošinot iekšējo procesu digitalizāciju komercdarbībā un produktivitātes paaugstināšanā. LIAA komersanti varēs saņemt atbalstu administratīvo, personāla vadības, pārdošanas, resursu pārvaldības, datu pārvaldības, transporta un loģistikas, ražošanas un kvalitātes kontroles, operatīvās vadības (biznesa vadība, biznesa analītika, lielo datu analītika u.c.), stratēģiskās vadības procesu un citu ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktiem, tehnoloģijām, drošību vai procesiem saistītu uzlabojumu veikšanai. Papildu informācija LIAA platformā biznesa attīstībai.