Aktualitātes

Aizritējusi Polijas uzņēmēju delegācijas biznesa misija Latvijā

Otrdien, 30. maijā daudznozaru biznesa misijā Rīgā ieradās Polijas uzņēmēju delegācija no Belostokas, Podlases Vojevodistes. Pilsēta, kas ir Podlases reģiona centrs, atrodas Polijas ziemeļaustrumu daļā netālu no Lietuvas un Baltkrievijas robežas, 500 km no Rīgas.

Šī biznesa misija tika organizētā sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīkla (EEN) partneriem Belostokā – Podlases reģionālo attīstības fondu (Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego).

Delegācijas sastāvā bija septiņu uzņēmumu pārstāvji:

AARLEFF – celtniecība un būvniecība;

Aventus group – FinTech uzņēmums;

WIMAR – nekustamo īpašumu attīstība;

Dikpak – plastmasas miskastes maisu ražošana;

EURO – pārtikas nozares uzņēmums;

Kasol – pārtikas nozares uzņēmums;

Monrol – koka skaidas pārtikas izstrādājumu kūpināšanai.

 

Biznesa misijas ietvaros Polijas uzņēmējiem tika prezentētas biznesa iespējas Latvijā, kā arī delegācijas pārstāvji tika iepazīstināti ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pieredzi uzņēmējdarbības attīstībā. Savukārt Podlases reģionālā attīstības fonda jeb nodibinājuma pārstāvji iepazīstināja ar situāciju Polijā un Polijas tirgus perspektīvām.

Dienas otrajā daļā biznesa misijas dalībnieki tikās ar Latvijas uzņēmumu pārstāvjiem iepriekš norunātu individuālo tikšanos formātā, kuru laikā tika pārrunātas Latvijas un Polijas uzņēmumu potenciālās sadarbības iespējas. Uz individuālām tikšanām bija ieradušies 16 Latvijas uzņēmumu pārstāvji.

Kopumā notika 30 tikšanās, un pirmais iespaids liecina, ka gan Latvijas, gan Polijas uzņēmējiem tikšanās noritēja veiksmīgi un ka tās abpusēji raisījušas interesi turpināt komunikāciju par iespējamo sadarbību nākotnē. Gandrīz visi Latvijas uzņēmēji atzina, ka sadarbība ir iespējama un turpmāka komunikācija notiks.