Aktualitātes

Atbildīgu ideju tirgus 2021

Trešdien, 16. jūnijā no pulksten 9.30 līdz 14.00 tiešsaistē norisināsies Atbildīgu ideju tirgus 2021, ko organizē Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts sadarbībā ar European Agency for Safety and Health at Work (EU-OSHA) Latvijas kontaktpunktu, Valsts darba inspekciju un Eiropas Biznesa atbalsta tīklu Latvijā (EEN).

Jebkuru attiecību, tostarp darba devēju un darba ņēmēju, “veselības” mērs ir to robežas. Tomēr allaž aktuāls ir bijis jautājums, kā iesaistītās puses izprot šīs robežas, – līdzīgi vai tomēr atšķirīgi?!

Korporatīvajā vidē šis jautājums īpaši aktuāls kļuva, sākoties globālajai pandēmijai, kas gluži kā pūķis Baisulis ar vienu spārnu vēzienu izmainīja pasaules lietu kārtību, mainot arī uzņēmumu darba organizācijas principus un to darbinieku dzīves. Privātuma robežas bruka un juka, jo darbs ienāca mūsu mājās šī vārda vistiešākajā nozīmē, tā radot auglīgu augsni dažādām “pasakām” par darbu.

Jā, digitālās tehnoloģijas ļāva nodrošināt uzņēmumu darbības nepārtrauktību globālās pandēmijas laikā. Tajā pašā laikā, strādājot attālināti, robeža starp darbu un mājām kļuva aizvien abstraktāka – kā mirāža tuksnesī, jo tieši šīs tehnoloģijas nodrošina iespēju sasniegt darbiniekus, partnerus, kolēģus 24/7. Diemžēl pateikt darbam “Nē!” oficiālās darba dienas beigās prot tikai retais darbinieks. Un darbinieku vēlmēs un vajadzībās spēj ieklausīties tikai retais darba devējs.

Stāsta morāle? Ne visas pasakas ir ar laimīgām beigām. Kāds strādāja no rīta ausmas līdz vēlai tumsai, līdz izdega. Kāds zaudēja motivāciju, jo ne viens vien darba devējs izmantoja situāciju savā labā cerībā izaudzēt nevis parastu ābeli, bet gan ābeli ar zelta augļiem. Bet vēl kāds ieslīga dziļā depresijā, jo saķēra vientulības vīrusu, ko veicināja ierobežotās socializēšanās iespējas.

Tomēr bija darba devēji, kuri drosmīgi stājās pretī pūķim Baisulim un meklēja iespējas, kā saimniekot “gudri” arī šajos sarežģītajos laikos. Viņi ne vien rada iespējas uzlabot savu darbinieku labsajūtu, bet arī stiprināt komandas garu un uzlabot savu saimniecību darba efektivitāti. Tieši par šīm pasakām ar laimīgām beigām runāsim šā gada pasākumā Atbildīgu ideju tirgus 2021.

Pasākums norisināsies tiešsaistē – tā tiešraidei varēs sekot līdzi:

Dalība pasākumā ir bez maksas. Interesenti ir aicināti reģistrēties, aizpildot šo pieteikuma formu: https://www.incsr.eu/content/atbildigu-ideju-tirgus/

Atbildīgu ideju tirgu 2021 organizē Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts sadarbībā ar European Agency for Safety and Health at Work (EU-OSHA) Latvijas kontaktpunktu, Valsts darba inspekciju un Eiropas Biznesa atbalsta tīklu Latvijā (EEN).

Izpratni par atbildīgu biznesu palīdz veicināt “Eco Baltia vide”, “Latvenergo” un “Swedbank”.