Aktualitātes

Turpinās informatīvā kampaņa “Atvērti biznesam”

Daudzi radio klausītāji jau pavasarī pamanīja atraktīvās reklāmas, kurās kāds uzņēmējdarbības nomākts vīrietis sūdzas ārstam par konstantu stresu un ārsts iesaka vērsties pēc palīdzības Eiropas Biznesa atbalsta tīklā. Lai kliedētu bažas, informējam, ka tas nav joks un Eiropas Biznesa atbalsta tīkls tik tiešām var sniegt palīdzību ļoti dažādos uzņēmējdarbības atbalsta jautājumos. Septembrī un oktobrī turpinās Eiropas Komisijas un Eiropas Biznesa atbalsta tīkla uzņēmējdarbības atbalsta kampaņa “Atvērti biznesam”.

Šīs kampaņas mērķis ir vērst mazo un vidējo uzņēmumu ( MVU), jo īpaši jaunizveidoto un straujas izaugsmes uzņēmumu, uzmanību iespējām paplašināties, ko piedāvā Eiropas vienotais tirgus. Kampaņas laikā uzmanība tiek vērsta uz konkrētiem Eiropas Savienības piedāvātajiem pakalpojumiem, kas šādu uzņēmumu īpašniekiem var palīdzēt atrast: sadarbības partnerus, jaunus klientus un finansiālu atbalstu.

Vairums uzņēmēju nepietiekami pārzina savas vienotā tirgus tiesības vai nav informēti par ES finansējuma piesaistes iespējām, nemaz nerunājot par bezmaksas ES atbalsta tīkliem vai e-rīkiem, piemēram, Eiropas Biznesa atbalsta tīklu, iekšējā tirgus problēmu risināšanas tīklu SOLVIT, Palīdzības dienestu intelektuālā īpašuma tiesību jautājumos IPR, Erasmus jaunajiem uzņēmējiem un uzņēmējdarbības portālu Tava Eiropa.

Šobrīd Latvijas uzņēmējiem jau pieejami vairāki kampaņas ietvaros izstrādāti noderīgi materiāli par:
ES pakalpojumiem un finanšu instrumentiem
Valsts atbalsta shēmām uzņēmējiem 
Plašāka informācija par kampaņu un plānotajām aktivitātēm 
Iepazīstiet arī kampaņas vēstnešus – Latvijas uzņēmumus SIA Zekants, SIA Love Riga un SIA Polymold – kas izmantojuši Eiropas Biznesa atbalsta tīkla pakalpojumus!
Attēli ar baneriem pieejami šeit.
Papildu informācija “Atvērti Biznesam” kampaņas sekretariātā: EUopen4business@iservice-europa.eu