Aktualitātes

Baltijas Ilgtspējas forumā aicinās uz rīcību inovāciju ieviešanā

Vairāk nekā 600 Baltijas ilgtspējas līderi, politikas veidotāji, inovāciju autori un uzņēmumi, kuriem rūp ilgtspējas jautājumi, 7. decembrī tiksies Rīgā ikgadējā Baltijas Ilgtspējas forumā “Baltic Sustainability Forum”. Pasākumā arī tiks pasniegtas balvas Baltijas valstu ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem un ilgtspējas vēstnešiem.

Baltijas valstis arvien vairāk palielina savu atpazīstamību ilgtspējas jomā – Igaunija 2023. gada Ilgtspējīgas attīstības pārskatā ierindota 10. vietā, bet Latvija ieņem 14. vietu. Rezultāti ir labi, taču foruma rīkotāji grib uzsvērt, ka ir laiks rīkoties tieši tagad. Jo ātrāk atradīsim inovatīvus risinājumus, jo ātrāk tos ieviesīsim dzīvē un novērsīsim, piemēram, negatīvas klimata pārmaiņas.

“Foruma galvenā tēma – “Ir laiks!”. Mums ir jāmeklē inovācijas, kas var risināt pasaulē samilzušās problēmas un arī veicināt ilgtspēju,” saka inovāciju vadības uzņēmuma “Helve” līdzdibinātāja un Baltijas Ilgtspējas foruma rīkotāja Marija Ručevska.

Līdz ar to organizatori dos iespēju uz skatuves kāpt ne tikai ilgtspējas ekspertiem un līderiem risinājumu ieviešanā no visas pasaules, bet arī, piemēram, jaunuzņēmumiem, kuriem būs iespēja parādīt savus risinājumus. “Mācīsimies gan no esošajiem veiksmes stāstiem, gan ceram uz jaunām sadarbībām,” viņa piebilst.

Eksperti no visas pasaules

Foruma programmā iekļauti vairāk nekā 50 runātāji no visas pasaules. Viņu vidū ir lielo uzņēmumu vadītāji, nozares līderi, strauji augošu klimata tehnoloģiju jaunuzņēmumi un politikas veidotāji. Diskusiju tēmas ietver ilgtspējīgas pilsētas attīstības jautājumus, ilgtspējību kā augsta līmeņa korporatīvās attīstības stratēģiju, iespējkapitāla investīciju stāvokli Baltijas klimata tehnoloģiju nozarē, atjaunojamās enerģijas tendences, aprites ekonomiku, sociālās iniciatīvas un kopienu lomu, kā arī Baltijas līmeņa politiku ilgtspējīgas attīstības jomā. Baltijas Ilgtspējas foruma dalībnieki būs aicināti arī diskutēt par Baltijas uzņēmumu potenciālu ar klimata inovācijām iekarot pasauli un pievērst tā uzmanību.

Starptautisku runātāju vidū būs viena ilgstpējas jaunuzņēmuma “Plan A” vadītāja Lubomila Jordanova (Vācija), tehnoloģiju uzņēmumu grupas “Kõu Mobility Group” vadītājs Kristjans Maruste (Igaunija), “Mastercard” viceprezidente stratēģijas jomā Johanna Elvinssone (Zviedrija), “Danone” Somijas un Baltijas reģiona vadītāja Ulla Zakowski (Somija), “AirBaltic” vadītājs Martins Gauss, “Rimi Baltic” vadītājs Giedrius Bandzevičius (Lietuva), “Virši” enerģētikas segmenta vadītājs Jānis Bethers, kā arī runātāji no tādiem uzņēmumiem kā EY, “Zero Terrain”, “Practica Capital”, “Eleport”, “HeavyFinance” un citi.

Diskutēs par Baltijas valstu zaļo nākotni

“Luminor Bank” Ilgtspējas vadītāja Kadri Vunder Fontana pasākumā moderēs diskusiju: “”Luminor” banka ir apņēmusies īstenot savus ilgtspējas mērķus, sadarbojoties ar un atbalstot tādas Baltijas reģiona iniciatīvas, kas ir īpaši svarīgas vietējām kopienām. Baltijas Ilgtspējas foruma un balvas centrā ir tieši vietējās kopienas, atspoguļojot mūsu apņēmību nodrošināt vietējo Baltijas iedzīvotāju sociālo un ekonomisko labklājību, pāriet uz ilgtspējīgiem enerģijas avotiem, pieņemt apdomīgus pirkumu lēmumus un īstenot atbildīgu resursu pārvaldību. Mēs patiesi ticam, ka mūsu nākotnes ceļš ir mūsu rokās, tāpēc mēs aicinām savus klientus un klientus būt proaktīviem un veicināt pārmaiņas ar savu attieksmi un rīcību,” viņa norāda.

Baltijas Ilgtspējas foruma galvenās skatuves saturu papildinās gan meistarklases, gan Baltijas daudzsološāko agrīnās stadijas jaunuzņēmumu prezentācijas. Forumā būs iespēja iepazīties ar 15 Baltijas Ilgstpējas balvas finālistu projektiem no visām trīs valstīm. Baltijas Ilgtspējas inovāciju balva ir ikgadējais notikums, kas veltīts izcilu ilgtspējas iniciatīvu cildināšanai Baltijas reģionā. Savas pastāvēšanas trešajā gadā balva tiecas iedvesmot un vērst uzmanību uz ilgtspēju dažādās jomās. Foruma noslēgumā norisināsies Baltijas Ilgstpējas balvas uzvarētāju apbalvošana.