Aktualitātes

Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā – padomdevējs uzņēmējiem jau 15 gadus

Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU), kas pieņēmuši lēmumu savu pakalpojumu vai produktu attīstīt ārvalstīs, bieži vien ir daudz neskaidrību, kā pareizāk un efektīvāk to izdarīt. Situācijā, kad radušās šaubas un jautājumu ir vairāk nekā atbilžu, var vērsties Eiropas Biznesa atbalsta tīklā Latvijā (EEN), kas radīts ar mērķi sniegt palīdzību – dot vērtīgus padomus un arī atbildes uz specifiskiem jautājumiem, lai uzņēmēji veiksmīgāk spētu realizēt starptautiskās ambīcijas.

Praktisks un informatīvs atbalsts uzņēmējiem

EEN ir pasaulē plašākais uzņēmējdarbības un inovācijas atbalsta kontaktpunktu tīkls. To pirms 15 gadiem izveidoja Eiropas Komisija ar mērķi veicināt Eiropas Savienības (ES) mazo un vidējo uzņēmumu konkurētspēju, eksportu, vienotu tirgu, tehnoloģiju pārnesi un inovācijas ekosistēmu.

Tīkls kopumā apvieno vairāk nekā 450 sadarbības organizācijas, piedāvājot konkrētus un efektīvus risinājumus uzņēmējiem vairāk nekā 40 pasaules valstīs, tajā skaitā visās ES dalībvalstīs. Tīkla darbība vērsta uz uzņēmējdarbības attīstību un starptautisko sadarbību, inovāciju veicināšanu un tehnoloģiju pārnesi, galvenokārt konsultējot starptautisko tirgu apgūšanas jautājumos, piemēram, par intelektuālā īpašuma tiesībām, ES likumdošanu un standartizāciju.

EEN Latvijā savu darbību uzsāka 2008. gada 29. februārī, un šobrīd tīkla ietvaros Latvijā darbojas trīs pamatorganizācijas – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Latvijas Tehnoloģiju centrs (LTC) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK). Tīkla atbalsts ir pieejams gan pētniecības organizācijām un centriem, gan augstākās izglītības iestādēm un lielajiem uzņēmējiem, un tā ietvaros ikviens vietējais uzņēmējs var saņemt izšķirošu palīdzību, lai veiksmīgāk startētu ārvalstu tirgos un attīstītos ārpus Latvijas robežām. Tīkla būtiskākie darbības virzieni ir:

  • eksporta veicināšana, tehnoloģiju pārnese un komercializācija;
  • palīdzēt uzņēmumiem nodrošināt lielāku vides un sociālo ilgtspēju;
  • uzlabot uzņēmumu noturību pret dažāda rakstura ekonomiskiem un politiskiem satricinājumiem;
  • nodrošināt uzņēmumu digitālo transformāciju.