Aktualitātes

Erasmus jaunajiem uzņēmējiem programma aicina pieteikties informatīvajam semināram

Erasmus jaunajiem uzņēmējiem ir Eiropas Savienības finansēta programma, kas piedāvā jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem doties biznesa apmaiņā uz jebkuru no 39 projekta dalībvalstīm. Šobrīd ir notikušas jau vairāk kā 11 000 biznesa apmaiņas, kurās jaunie uzņēmēji ir ne tikai attīstījuši biznesa idejas, bet arī veicinājuši savu izaugsmi. Apmaiņas interesentiem ir iespēja doties uz kādu no 39 galamērķiem, lai iepazītu to biznesa kultūru un iegūtu jaunas prasmes, kontaktus un iedvesmu. Viens no programmas kontaktpunktiem Latvijā ir “CIVITTA Latvija”, kas rīkos 22.februārī pulksten 15:00 SEB Inovāciju centrā Informatīvo semināru par aktuālo informāciju, lai pieteiktos apmaiņas braucienam.  Pieteikšanās  pasākumam ir obligāta!

Programma ir atvērta ne tikai tiem jaunajiem uzņēmējiem, kuru uzņēmējdarbības pieredze nepārsniedz  3 gadus, bet arī jebkuram interesantam, kuram ir sava biznesa ideja. Tā ir jāapraksta biznesa plānā, kuru iesniedz, piesakoties biznesa apmaiņai. Lai pieteiktos programmai, ir jāaizpilda pieteikšanās anketa oficiālajā Erasmus jaunajiem uzņēmējiem mājaslapā.

Dodoties uz ārzemēm, ir iespēja mācīties no pieredzējuša mentora no 1 līdz pat 6 mēnešiem. Tiek maksāta arī stipendija, kas atšķiras katrā no apmaiņas programmas valstīm, piemēram, Spānijā, Beļģijā un Nīderlandē tie ir 830 eiro, savukārt Kanāriju salās 1100 eiro. Vairāk informācija par finansiālo atbalstu ir pieejama šeit.

Lai dotos apmaiņā, dalībniekam ir jābūt vismaz 18 gadus vecam, kā arī jābūt pastāvīgam kādas dalībvalsts iedzīvotājam. Iepriekšēja dalība citos Erasmus projektos netraucē piedalīties biznesa apmaiņā. Dalībniekam ir jābūt gatavam arī ieguldīt savus līdzekļus, ja ar stipendiju nepietiek, lai nosegtu visas izmaksas.

Apmaiņa kā iedrošinājums paskatīties uz pasauli citādāk

Anete Bertholde devās piedzīvojumā uz Sardīniju, kur viņa guva iedvesmu no apkārtējas vides, kultūras, bet pats svarīgākais – no cilvēkiem. Viņa izvēlējās mentoru Marko Aletu, kura misija ir palīdzēt cilvēkiem neatkarīgi no kustību traucējumiem baudīt sabiedrisko dzīvi bez šķēršļiem. Viņa stāsts ir ļoti iedvesmojošs, jo tas sevī ietver cīņas spēku un nepadošanos diagnozei multiplā skleroze.

“Esot līdzās Marko apmaiņas laikā sapratu, cik svarīga uzņēmējdarbībā ir stāstu stāstīšana un ka vienmēr visām situācijām ir jāsagatavo plāns B. Tāpat šīs programmas laikā laikā aptvēru, cik nozīmīga ne tikai biznesā, bet arī cilvēka dzīvē ir kontaktu veidošana. “ 

Katra pieredze māca un pilnveido ikvienu no mums, kas ir gatavi būt gana drosmīgi, lai izkāptu no savas komforta zonas. 

“Mani galvenie ieguvumi no šīs programmas ir saskarsme ar mentoru Marko – no viņa esmu mācījusies pacietību, elastību un neatlaidību (viņš savu uzņēmumu Whable mēģina attīstīt jau desmit gadu). Un arī pacietību, jo Marko uzņēmumu attīsta paralēli cīņai ar multiplo sklerozi, kuras gaita ir neparedzama. Marko tas prasa sagatavošanos, jo apkārtējā vide ir šķēršļu pilna, taču viņš kāpj lidmašīnā, lai dotos uz Parīzi, Minheni, pat Sanfrancisko, lai stāstītu par savu ideju.”

Aneti un Marko vieno ticība saviem spēkiem un vēlme attīstīt savas idejas, jo viņi ir pārliecināti, ka tās spēs padarīt šo pasauli par labāku vietu ikvienam no mums.

Iegūsi jaunu perspektīvu, kļūstot par mentoru!

Marika Ģederte ir Starptautiskas Kosmetoloģijas koledžas dibinātāja, grāmatas autore, kā arī mentore. Erasmus Jaunajiem Uzņēmējiem apmaiņas ietvaros pie viņas nonāca itāliete Suelen, kura vēlas uzsākt savas uzņēmējdarbības gaitas un veidu kā apgūt jaunas zināšanas izvēlējās apmaiņas programmu. Marika atklāj, ka, ja viņai pirms 25 gadiem būtu bijis mentors, viņa savus sapņus būtu sasniegusi pat trīs reizes ātrāk.

“Suelen ir labs piemērs tam, ka apmaiņa palīdz attīstīt biznesa ideju līdz reālam uzņēmumam, es ar viņu ļoti lepojos.  Mēs kā mentori atbalstam jaunos uzņēmējus, iedvesmojot un daloties ar savu pieredzi, tāpēc redzu, ka caur šo pieredzi Suelen pārliecība ne tikai pieaug dienās, bet pat stundās.”

Pieredzes apmaiņa ir viens no labākajiem veidiem kā jebkurā vecumā gūt jaunas zināšanas jomās, kurās nekad neesi darbojies.

“Es iemācījos, kā plānot savas idejas, uzlikt tās uz lapas un paskatīties, vai tas strādās vai nē, jo esmu cilvēks, kurš ir ļoti radošs. Uzskatu sevi par ideju ražotāju, bet man ir grūti izvēlēties vienu ideju pie kuras pieturēties un realizēt to. Caur šo pieredzi iemācījos veidot plānu un realizācijas soļus ideju attīstībai”.

Kā lielākos  apmaiņas ieguvumus Marika un Suelen min savu draudzību, dalīšanos ar savām zināšanām un pieredzi, kā arī spēju iemācīties pieņemt cita redzējumu.

Piesakies programmā

Pasākumā dalīsimies ar ieteikumiem par apmaiņu, būs dalībnieku pieredzes stāsti un atbildēsim uz interesantu jautājumiem. Piesakies!

Lai pieteiktos dalībai programmā, aicinām sazināties ar Civitta Latvija, kas koordinē šo programmu Latvijā, sūtot e-pastu uz: erasmus@civitta.com. Pieteikties ir iespējams jebkurā laikā, taču ir ieteicams iesniegt pieteikumu pēc iespējas ātrāk, lai garantētu sev vietu programmā.

Vairāk par programmu vari uzzināt arī sociālajos tīklos Facebook un Instagram.