Aktualitātes

Jaunuzņēmumiem Eiropā pieejams vēl viens iespējkapitāla fonds

Iespējkapitāla fonds “Plural” paziņojis par 400 miljonu eiro fonda izveidi, lai sekmētu atbalsta pieejamību jaunuzņēmumiem Eiropā.

Tallinā un Londonā bāzētais iespējkapitāla fonds darbību uzsāka 2022. gada jūnijā. Fonda investori ir nozares profesionāļi ar desmitiem gadu ilgu pieredzi, kas gūta, dibinot un attīstot dažus no inovatīvākajiem un ietekmīgākajiem pasaules tehnoloģiju uzņēmumiem, piemēram, “Wise”, “Skype”, “Songkick”, “Teleport”, “Bigpoint” un “HelixNano”.

“Mūsu rīcībā esošie dati liecina, ka aizvadītajā gadā vairāk nekā 40% no Eiropas investīcijām tehnoloģiju jomā ieguldīti progresīvajās un zinātņietilpīgajās tehnoloģijās. Arī “Plural”, izveidojot jauno investīciju fondu un atbalstot jaunuzņēmumu dibinātājus ar savu pieredzi un zināšanām, ir apņēmības pilni piedalīties noturīgu globālu uzņēmumu veidošanā, kas ar mūsdienīgu tehnoloģiju pieeju sniegs būtisku ieguldījumu ne tikai Eiropas ekonomikas un tautsaimniecības attīstībā, bet arī sabiedrības izaugsmes veicināšanā,” uzsver Igaunijas vienradža “Wise” līdzdibinātājs un fonda “Plural” partneris Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus).

Kapitālu fondam izdevies piesaistīt tikai 18 mēnešus pēc debijas fonda izveides. Tas nodrošinās atbalstu jaunuzņēmumu dibinātājiem arī Latvijā, palīdzot attīstīt dažādus inovatīvus tehnoloģiskos risinājumus globālu izaicinājumu pārvarēšanai.

Kopš darbības uzsākšanas fonds investējis 26 uzņēmumos sešās pasaules valstīs – Dānijā, Igaunijā, Vācijā, Nīderlandē, Apvienotajā Karalistē un ASV. Apjomīgākie ieguldījumi veikti uzņēmumos, kuru darbība saistīta ar mākslīgo intelektu (31%), progresīvajām tehnoloģijām (16%), kā arī klimata un enerģētikas nozari (14%).