Aktualitātes

Piesakies GAEA Challenge līdz 22. maijam

GAEA Challenge aicina inovatorus, pētniekus, studentus un jaunuzņēmumu entuziastus piedalīties Eiropas Savienības finansētajā izaicinājumā “Zaļās alternatīvas Eiropas autonomijai” (GAEA).

Visaptverošā inovāciju programma ir izstrādāta, lai veicinātu novatoriskus risinājumus, kas atbalsta Eiropas enerģētikas autonomiju. Dalībnieki var pieteikties individuāli vai komandā ar jau esošu biznesa ideju vai arī bez tās. Programmas izskaņā labāko biznesa ideju autori varēs iegūt naudas balvas, kā arī uzņēmuma starta pakalpojumus līdz 30,000 EUR vērtībā.

Reģistrējies līdz 22. maijam, lai būtu daļa no Eiropas inovāciju pasaules! Programma sākas jau maijā un dalība tajā ir bezmaksas. Aicināti piedalīties arī vidusskolēni!

Programma nodrošina vairākus ieguvumus tās dalībniekiem:

  • Top 3 komandas iegūs €3,000 naudas balvas
  • Jaunuzņēmumu pakalpojumi līdz €30,000 vērtībā
  • Digitālais sertifikāts par dalību Eiropas inovāciju radīšanā 
  • Kontaktu dibināšana ar industriju līderiem, veiksmīgiem uzņēmējiem un vadošajām organizācijām visā Eiropā.

Kādēļ GAEA programma ir svarīga?

Ņemot vērā pašreizējo politisko un ekonomisko situāciju pasaulē, kas saskaras ar kritiskām vides problēmām un ilgtspējīgas attīstības obligātu prasību, Eiropa vēlas uzņemties vadošā inovatora lomu.

GAEA mērķis ir paātrināt novatoriskus risinājumus, kas varētu risināt mūsdienu problēmas, kas saistītas ar Eiropas Zaļo kursu un Krievijas un Ukrainas kara sekām. Izveidojot inovāciju konkursus astoņās 8 valstīs, GAEA mērķis ir paplašināt savu darbības jomu visā Eiropā un atbalstīt jaunos uzņēmējus, sākot no idejas ģenerēšanas līdz jaunuzņēmumu radīšanai.

Iniciatīvas detaļas

Programmas ietvaros tiek rīkoti reģionālie inovāciju konkursi astoņās Eiropas valstīs, tostarp Serbijā, Slovākijā, Polijā, Latvijā, Lietuvā, Ungārijā, Čehijā un Grieķijā. Programmas norise ir plānota sekojoša:

  • Maijs-jūnijs, 2024:  bootcamp apmācības, ideācijas atbalsts un reģionālie inovāciju konkursi;
  • Jūlijs, 2024: uzņēmumu vizītes;
  • Jūlijs-oktobris, 2024: inkubators un starpreģionu konkurss;
  • Septembris, 2024: starpreģionu konkursa pusfināls;
  • Oktobris, 2024: starpreģionu konkursa fināls;
  • Novembris, 2024-Septembris 2025: akselerators un jaunuzņēmumu dibināšana.

Izaicinājums ir sadalīts trīs posmos: sākotnējie reģionālie konkursi ar ideācijas fāzi, inkubācijas periods ar starpreģionu konkursu un, visbeidzot, akselerators un jaunuzņēmumu dibināšana.

Ideācijas fāzē mentori palīdzēs ideju izstrādē tādās enerģētikas jomās, kā energoefektivitāte, enerģijas uzkrāšana, atjaunojamā enerģija, viedas un ilgtspējīgas pilsētas, izpēte un resursu novērtējums, resursu ieguve sarežģītos apstākļos, palielināta resursu efektivitāte, minerālu un metalurģijas procesi, pārstrāde un materiālu ķēdes optimizācija nolietotiem produktiem, kritisko un toksisko materiālu aizstāšana, kā arī produktu un pakalpojumu izstrāde aprites ekonomikai.

Sagatavošanas periodā GAEA Challenge dalībnieki attīstīs vairākas vērtīgas prasmes, kas ietver 4 nedēļu bootcamp, lai pilnveidotu idejas un sagatavotu dalībniekus reģionālajiem konkursiem. Tāpat būs iespēja laimēt ievērojamas balvas un atbalstu, tostarp uzņēmuma starta pakalpojumus līdz 30 000 eiro vērtībā un mentoringu, kā arī atbalstu no nozares ekspertiem un sadarbības iespējas ar vadošajiem uzņēmējiem.

Viens no programmas mentoriem arī būs pārstāvji no CIVITTA Latvija. CIVITTA ir vadošais konsultāciju uzņēmums Austrumeiropā un tās mentori dalībniekiem palīdzēs ar biznesa modeļa stratēģiju, finansējuma apguvi, procesu izstrādi un citiem aspektiem.

Dalībniekiem ir iespēja no reģionālajiem konkursiem virzīties uz grandiozu starpreģionu fināla izaicinājumu, kurā labākās idejas tiks prezentētas plašākai auditorijai, tostarp potenciālajiem investoriem. Interesenti tiek aicināti apmeklēt GAEA mājaslapu, lai iepazītos ar izaicinājumu detalizētāk un pieteiktos līdz 2024. gada 22. maijam: https://gaeachallenge.eu/