Veiksmes stāsti

“Esmu pateicīgs EEN-Latvija par atbalstu un kontaktiem..”

Kad Aigars Bērziņš no tēva mantoja z/s Lieplejas, viņš nolēma paplašināt darbību. Paralēli līdzšinējam mežsaimniecības biznesam viņš vēlējās uzsākt arī kaņepju audzēšanu kaņepju šķiedras ieguvei. “Tirgū ir augsts pieprasījums pēc kaņepju šķiedras, taču mums nebija pieredzes un zināšanu ne kaņepju audzēšanai, ne šķiedras ieguvei. Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociācijā (VRUA), kas aktīvi atbalsta atjaunojamo šķiedru izmantošanu Latvijā, ieteica vērsties EEN-Latvija Latvijas Tehnoloģiskā centra birojā, lai atrastu piemērotu sadarbības partneri un tehnoloģiju.”

EEN-Latvija LTC speciālisti izveidoja sadarbības profilu un uzsāka tehnoloģijas un iekārtas meklējumus z/s Lieplejas vajadzībām. Pavisam drīz uz pieprasījumu atsaucās Čehijas Biznesa inovāciju centrs Plzenā, kuriem bija ideāli piemērots partneris z/s Lieplejas vajadzībām. Pavisam drīz Latvijas lauksaimnieks apmeklēja Čehijas zemnieku saimniecību, kurā lauksaimnieks Tomaš Beneš saimniekoja kopā ar savu tēvu tieši kaņepju pārstrādes jomā. Pēc iepazīšanās ar kaņepju šķiedras ieguves procesu un nepieciešamo aprīkojumu, Aigars Bērziņš atgriezās Latvijā un ķērās pie darba, lai izveidotu kaņepju pārstrādi arī savā saimniecībā. Pavisam drīz no Čehijas uz Latviju ceļoja jau vairākas kravas automašīnas, kas veda nepieciešamo aprīkojumu un kaņepju šķiedras ieguve varēja sākties.            

Aigars Bērziņš, z/s Lieplejas: “Nekad nebūtu varējis iedomāties, ka kaņepju audzēšana un šķiedras ražošana izrādīsies tik vienkārša iesācējam… Esmu pateicīgs EEN-Latvija par atbalstu un kontaktiem, kas ļāva ieviest šo nenovērtējamo tehnoloģiju arī Latvijā. Esmu drošs, ka izmantošu EEN pakalpojumus arī turpmāk.”