Veiksmes stāsti

”Primāri ir jānostabilizējas Latvijas tirgū un jābūt visos Latvijas veikalos, un paralēli ir jāatrod neliels, bet stabils eksporta kanāls.”

Sadarbība ar franču uzņēmēju Davidu Ibēnsu (David Hubens) tika aizsākta šā gada vasarā, izmantojot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Eiropas Biznesa atbalsta tīkla piedāvātās iespējas.

Stāsta Eduards Vilks, “ZELT” smiltsērkšķu dārza īpašnieks:”Viņš bija vērsies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) ar vēlmi atrast Latvijā tādu specifisku sadarbības partneri, kādi esam mēs. Šis kungs bija apmeklējis vairākus uzņēmumus un saimniecības, un vienas agrotūrisma ekskursijas laikā viņš bija ieradies arī pie mums.” 

“Viņš ir uzsākošais uzņēmējs. Ikdienā ir ierēdnis ar ilgu darba stāžu, savas dzīves laikā ir kaut ko uzkrājis un tagad vēlas uzsākt pats savu biznesu, atklājot nelielu pārtikas veikaliņu tīklu Francijā, Beļģijā un Šveicē, kā arī izveidojot interneta veikalu. Un, lai īstenotu savus plānus, viņš meklē atbilstošu preču piegādātājus. Mums bija vairākas ļoti kolosālas tikšanās, kuru laikā viņš iepazīstināja arī ar savas dzimtas vēsturi. Izrādās, viņa vecvectēvam ir saknes Liepājā, kur viņš bija uzmeklējis vecvectēva īpašumu, kā arī turpat blakus noīrējis dzīvesvietu.”

Viss raksts pieejams šeit.